Captain America: První Avenger

Captain America: První Avenger,

Steve Rogers (Chris Evans) je idealistický mladík, který stejně jako drtivá většina jeho vrstevníků touží vstoupit do armády, aby mohl Americe pomoci zdolat nacisty, až se jeho země zapojí do Druhé světové války. Jenže nemá sebemenší šanci, protože je podměrečný a neduživý a jediným jeho předpokladem je zarputilost, s jakou se nechává opakovaně vyhazovat od odvodových komisí. Ta ve finále rozhodne o tom, že ho vyberou jako vhodného kandidáta pro unikátní vědecký experiment, který má Americe produkovat Supervojáky. Jeho premiéra se vydaří a ze Stevea se díky vědeckému týmu vedeném Dr. Erskinem (Stanley Tucci) stane dokonalá lidská bytost. Na boj s nacisty přesto nedojde, protože se zjeví mnohem nebezpečnější nepřítel. Tajná organizace HYDRA, vedená všehoschopným gaunerem Johannem Schmidtem (Hugo Weaving), totiž začala spřádat vlastní plány na ovládnutí světa. Jejich nedílnou součástí má být i tajná formule Dr. Erskina na výrobu Supervojáků. Steve Rogers dostane štít, který se stane jeho poznávacím znamením, skupinku schopných parťáků a vyrazí do mise, která mu může zajistit nesmrtelnost. Nebo přinést smrt.(oficiální text distributora)

První film o kapitánu Amerika patří mezi me nejoblíbenější Marvel filmy i přesto že má na csfd.cz jedno z nejhorších Marvel hodnocení nedám na něj dopustit!

Captain America trailer

Captain America post credit scene

Závěr filmu odkazuje stejně jako první Thor na týmovku Avengers. První film s kapitánem se ale odehrával úplně v jiném čase, jak se tedy může kapitán potkat s Avengers? Shield ho najde zmraženého v ledu!

Jste fanoušek filmu? Napište svůj vlastní popis do komentáře, nejlepší popis filmu vyhraje cenu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Herci / Názvy filmových postav , , , , , , , , , ,